Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gmina Sarnaki świętuje- Dożynki Powiatowe 15.09.2019

Utworzono dnia 03.10.2019

15 września 2019 roku odbyły się w naszej gminie Dożynki Powiatowe Powiatu Łosickiego. Ostatni raz miały one miejsce w naszej gminie w 2013 roku. To, że świętujemy Dożynki widać było już od wjazdu do naszej miejscowości. Od strony Łosic dekoracje w postaci świnek przygotowało Sołectwo Sarnaki z niezastąpioną Panią Sołtys Ewą, od strony Siemiatycz, we wsi Franopol, mieszkańcy tej miejscowości z Panią Sołtys również Ewą wyczarowali ze słomy, siana i innych materiałów konia z wozem i woźnicą. Natomiast od strony Białej Podlaskiej, przy kościele stanęły piękne kury przygotowane przez mieszkańców Chybowa  z ich Sołtysem Panem Franciszkiem. Na placu dożynkowym było równie pięknie i pysznie a to za sprawą stoisk i potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z całego powiatu. Jednak najpiękniejsze stoiska przygotowały gospodynie z naszej gminy co widać było po wynikach konkursu na " Najpiękniejsze stoisko dożynkowe".   Tytuł najładniejszego stoiska dożynkowego otrzymało KGW Nie-Zapominajka Hołowczyce Kolonii, tuż za nim było KGW Mierzwice i Ostromęczyn Kolonia. Odbyły się również inne konkursy.W konkursie na potrawę z owocami krajowymi najlepsze okazały się gospodynie z Ostromęczyna Kolonii, które przygotowały karkówkę w sosie śliwkowym. Drugie miejsce zajęło KGW w Meszkach a trzecie KGW w Szydłowce. W konkursie przyznano także wyróżnienia, dostały je: Justyna Leszczyńska, KGW Korniczanki i Stowarzyszenie Chlebczyn.Nagrodę za najpiękniejszy wieniec dożynkowy przyznano KGW w Kownatach, drugie miejsce zajęło KGW z Mierzwic, natomiast trzecie KWG z Meszek.

Niezaprzeczalną atrakcją był pokaz młócenia zboża perełką PRLowskiej techniki czyli młócarką Darłowo, którą specjalnie na tą okazję uruchomił, a także postarał się o całą oprawę, mieszkaniec naszej gminy, Pan Zenon. Na najmłodszych czekały gołębie, które zostały wypuszczone na znak rozpoczęcia części artystycznej Dożynek. Uwagę mężczyzn, ale i kobiet przyciągały stare motory, z którymi chętnie się fotografowano. Wszystko to sprawiło, że było wyjątkowo.

 W programie artystycznym zaprezentowały się zespoły:
Z GOK Sarnaki zespól śpiewaczy "AURA", zespół wokalny w składzie Gabriela Rybaczuk, Kornelia Dziwińska, Zuzanna Bartoszuk, Zuzanna Wasiluk.
Zespół "ZAKRZE ŚPIEWA", ZPiT "PASIEKA" z Platerowa, Zespól "CHWILKA" z Białej Podlaskiej, zespół "ŻAR" z OSP Sarnaki.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Bez Was nie byłoby tak wspaniale!

Sponsorem głównym Dożynek Powiatowych  w Sarnakach było PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.
https://www.gkpge.pl

 

 

GALERIE:

Dożynki Powiatowe 15.09.2019

Dożynki Powiatowe 15.09.2019

Artyści Dożynek Powiatowych w Sarnakach

Artyści Dożynek Powiatowych w Sarnakach

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 65

W poprzednim tygodniu: 70

W tym miesiącu: 5

W poprzednim miesiącu: 322

Wszystkich: 11653