Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Koncert " Piękny jest świat"

Utworzono dnia 09.09.2022

10 września, w kościele  Św. Stanisława Biskupa i Męczennika odbędzie się drugi, ostatni już koncert w ramach Klasycznych Koncertów w Gminie Sarnaki. 

W pięknym kościele parafialnym będziemy mieć niewątpliwą przyjemność wysłuchania wspaniałych utworów w wykonaniu wspaniałych artystów: 

Justyna Reczeniedi-sopran liryczny z koloraturą. Była ostatnią uczennicą Bogny Sokorskiej (dyplom Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, 1998). Następnie ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Prowadzi aktywną działalność koncertową w kraju i za granicą, m.in. w Austrii, Grecji, Hiszpanii, Japonii, Kanadzie, Libanie, na Litwie, Łotwie, w Niemczech i na Węgrzech. Jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych. Otrzymała II nagrodę na I Ogólnopolskim Konkursie Młodych Sopranów im. K. Jamroz w Busku Zdroju (2003), III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Operetkowym Nico Dostala w Wiedniu (2003), a także I nagrodę na II Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. I. Borowickiej w Krakowie, gdzie otrzymała również kilka nagród specjalnych (2008). Została także laureatką III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Operowym Arteincanto w Basciano we Włoszevh (2009). Jest solistką Polskiej Opery Królewskiej.


Ewa Łobaczewska-aktorka scen muzycznych. Absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku (dyplom z wyróżnieniem).Odtwórczyni głównych ról m.in. w musicalach Dźwięki muzyki (Gliwicki Teatr Muzyczny), Jekyll & Hyde i Nine (Teatr Muzyczny w Poznaniu), spektaklu muzycznym Tango Surrealo, czyli nieaktualny przewodnik po miłości i bajce muzycznej Kot w butach (Opera i Filharmonia Podlaska). Solistka w widowisku Broadway Exclusive w warszawskim Teatrze Rampa. Czynnie koncertuje z orkiestrami symfonicznymi w całej Polsce, wykonując repertuar musicalowy i rozrywkowy. Występowała obok takich artystów jak M. Sadowska, G. Łobaszewska i O. Bończyk. Wokalistka Studia Accantus, z którym bierze udział w koncertach z cyklu Accantus Symfonicznie. 

Jakub Milewski -z wykształcenia śpiewak operowy, z zamiłowania kompozytor i dyrygent, a także producent projektów muzycznych i telewizyjnych. Kieruje artystycznie Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie, a także pełni funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Muzycznego „Ostrołęckie Operalia“. Ukończył z wyrуżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie (klasa prof. Roberta Cieśli) na wydziale wokalno-aktorskim. Koncertował w wielu miastach Polski, Szwecji, Finlandii, Hiszpanii, Niemiec i Norwegii, a także w Chinach i Stanach Zjednoczonych. Jakub Milewski  pracował m.in. nad spektaklami operowymi: „Sen nocy letniej” B. Brittena i „Straszny Dwуr“ S. Moniuszko (UMFC/Teatr Wielki Opera Narodowa/Filharmonia Świętokrzyska) i „Wesele Figara” rola tytułowa (Polska Opera Krуlewska). Był stypendystą w Conservatorio Statale di Musica G. Rossini w Pesaro (Włochy).

 


 

 Artystom akompaniować będzie Strauss Ensemble pod dyrekcją Artura Jaronia - zespół muzyki wiedeńskiej, działający od 1999 r. Tworzą go muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i zróżnicowany. To muzyka Straussów - walce, polki, galopy, marsze, czardasze oraz fokstroty, muzyka popularna, filmowa i taneczna. Zespół jest zapraszany do udziału w prestiżowych imprezach, m.in. w Międzynarodowym Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy oraz Festiwalu im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju, jak również Festiwalu Muzyki w Sandomierzu.

Foto:https://echodnia.eu/podkarpackie/koncert-strauss-ensemble-w-tarnobrzegu-zdjecia/ar/8824809

 

W programie koncertu usłyszymy m.in. Pie Jesu z Requiem, Walc Kaprys, Arię Miecznika z opery Straszny Dwór, Salut d'amour, O mio babbino caro i inne piękne utwory. Koncert poprowadzą Krzysztof Korwin Piotrowski i Ewa Arasymowicz.

 

 

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego

www.mazovia.pl

 

 

 

ZAŁĄCZNIKI:

Program koncertu " Piękny jest świat"

Utworzono dnia 09.09.2022, 14:48

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 68

W poprzednim tygodniu: 72

W tym miesiącu: 31

W poprzednim miesiącu: 334

Wszystkich: 20262