Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Malowane Lato

Utworzono dnia 19.08.2019

Malowane Lato to projekt animacyjno-edukacyjny Mazowieckiego Instytutu Kultury organizowany już od kilku lat w małych miejscowościach i wsiach na terenie województwa mazowieckiego.Podstawą programu projektu są warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży organizowane  w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień). Projekt obejmuje swym zasięgiem zazwyczaj 10 miejscowości; korzysta z niego ok. 600 uczestników. Zajęcia zazwyczaj trwają przez dwa tygodnie, trzy razy w tygodniu po minimum 4 godziny dziennie. W ramach zajęć młodzież poznaje tradycyjne oraz nowe  nietypowe techniki plastyczne. Efektem warsztatów są prace plastyczne prezentowane później na lokalnych wystawach końcowych, specjalnie przygotowanych i zorganizowanych dla uczestników oraz miejscowej społeczności.Na zakończenie cyklu warsztatów, prowadzący wybierają pięć najlepszych prac z danej miejscowości. Prace te stanowią zestaw ok. 50 prac, eksponowanych w Mazowieckim Instytucie Kultury. Jednocześnie powołana zostaje komisja, która z utworzonej kolekcji wybiera najlepsze prace danej edycji. Prace te zostają uwiecznione w wydawanym przez MIK katalogu. Katalog jest wyjątkową pamiątką dla uczestników i wizytówką projektu.Autorzy najlepszych prac otrzymują nagrody rzeczowe.Projekt „Malowane Lato” zamyka gala, która co roku odbywa się w siedzibie Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie. Podczas gali prezentowana jest wystawa, następuje uroczyste wręczenie nagród, a całość uświetnia zazwyczaj występ młodych, zdolnych artystów.

W tym roku również Sarnaki wzięły udział w Malowanym Lecie. Dzieci i młodzież przez 6 dni pod okiem Pani Karoliny Stańskiej rozwijały swój talent plastyczny. Ukoronowaniem ich starań był uroczysty wernisaż  prac, który odbył się 14 sierpnia. Dzieci dostały pamiątkowe dyplomy i mogły się pochwalić przed najbliższymi swoimi dokonaniami. Dwie uczestniczki warsztatów, Ola i Gabrysia, umiliły ten czas krótkim występem wokalnym. Było bardzo miło, artystycznie i słodko, a to już dzięki poczęstunkowi, który przygotowali rodzice.

Dziękujemy Pani Karolinie za ciekawie i profesjonalnie przeprowadzone zajęcia a dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie.

 

GALERIE:

Malowane Lato Wernisaż

Malowane Lato Wernisaż

Malowane Lato Warsztaty

Malowane Lato Warsztaty

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 32

W poprzednim tygodniu: 96

W tym miesiącu: 600

W poprzednim miesiącu: 625

Wszystkich: 12873