Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

GADUCHA 2020


 

9 sierpnia zakończył  Nadbużański Festiwal Teatrów dla Dzieci GADUCHA. Przez trzy dni wystąpiło 9 zespołów teatralnych a zgromadzona publiczność miała okazję obejrzeć 13 spektakli. Odbyły się warsztaty robienia lalek, warsztaty Kamishibai oraz  koncert muzyki filmowej. Pogoda dopisała a uśmiech nie schodził z twarzy najmłodszych jak i rodziców. Teatr zawitał do trzech miejscowości- głównym miejscem festiwalowym były Sarnaki, w których spektakle odbywały się na placu przy GOK. Po dwa spektakle wystawiono także w Mierzwicach i Serpelicach. W Mierzwicach gościliśmy “przy” świetlicy wiejskiej natomiast w Serpelicach przyjęła nas w swoje progi ” świetlico-biblioteka”.  Różnorodność form teatralnych, spektakle dla różnych grup wiekowych, rodzinna atmosfera to wszystko sprawiło, że festiwal był wyjątkowy i niepowtarzalny. Oś festiwalu stanowiły spektakle dla dzieci jednak nie zapomnieliśmy o widzach dorosłych, dla których mieliśmy propozycję trzech spektakli dedykowanych właśnie im. Pierwszego dnia GADUCHY odbył się jedyny festiwalowy koncert pt Motus Animi. Tematem koncertu były emocje w muzyce. Mogliśmy posłuchać najpiękniejszych utworów filmowych, musicalowych ale nie tylko. To był piękny, magiczny wieczór .

Honorowym patronatem wydarzenie objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Powiatu Łosickiego, Wójt Gminy Sarnaki.

Wzorowa organizacja festiwalu możliwa była wyłącznie dzięki  obecności i pracy naszych partnerów i wolontariuszy. Dziękujemy im serdecznie.

Partnerzy festiwalu:

  • Gminna Biblioteka Publiczna w Sarnakach,

  • KGW Sarnaki, KGW Mierzwice,

  • Stowarzyszenie Przyjazne Mierzwice,

  • Sołectwo Sarnaki, OSP Sarnaki/Mierzwice/Serpelice.

 

Koncert Motus Animi

Koncert Motus Animi

Trzeci dzień festiwalu

Trzeci dzień festiwalu

Drugi dzień festiwalu

Drugi dzień festiwalu

Pierwszy dzień festiwalu

Pierwszy dzień festiwalu

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4